Psk. Zeynep Alpuğan

Zeynep ALPUĞAN, Ph.D. Candidate

Ph.D. Cand. in Psychology, M.A. in Psychology, M.A. in Behavioral Communications, B.A. in Communication, B.A. in Sociology

Doğum Psikoterapisti, Doğuma Hazırlık Eğitmeni, Doula

 

Zeynep Alpuğan, Psikoloji Doktorası için hali hazırda akademik çalışmalarına devam etmektedir. City University of London'da/İngiltere tamamladığı davranışsal iletişim yüksek lisansını ek olarak psikoloji yüksek lisansını ve Galatasaray Üniversitesi'nde iletişim lisans programlarını yüksek derece ile tamamlamıştır. Orta ve lise eğitimini Tevfik Fikret Lisesi'nde tamamlayan Zeynep Alpuğan, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.  

 

Son yıllarda kadın, gebelik, doğum ve anne-bebek ilişkileri psikolojisi üzerine çalışmalarını, kadın doğum uzmanları ile yürüttüğü ortak çalışmalar ile genişletmiştir.

Uzmanlık/İlgi Alanları:

- Gebelik Psikolojisi

- Doğum Psikolojisi

- Anne-Bebek İlişkisi

Zeynep Hanım ile tanışmadan önce çocuk yetiştirmenin, sadece çocuğa odaklanmak ve onun ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu zannederdim. Aslında bunun tam tersi olduğunu nerden bilebilirdim... Çocuk yetiştirmek, sadece annenin kendine odaklanması ve ihtiyaçlarını karşılamasıymış. Ben tam ve bütün olduğumda, çocuğumda tam ve bütün oluyor.

Çocuk yetiştirmek, sadece annenin kendine odaklanması ve ihtiyaçlarını karşılamasıymış. Ben tam ve bütün olduğumda, çocuğumda tam ve bütün oluyor.

 

Gökçen Ulutan, İstanbul

"

"

Bağdat Cd. Hattat Bahattin Sk. Meriç Apt. 6/6 2. Kat 34730 Göztepe Kadıköy/İstanbul

0 216 363 80 89

0 532 791 83 00